Cihan Banu Lale

Cihan Banu 1982 yılında Kayseri’nin bir köyünde doğdu. Köyde çocuk olmanın tüm nimetleri bugün hala hayatının şekillenmesinde büyük rolü olan bir deneyim onun için. Doğduğu evde 4 nesil bir arada yaşadığı dönem boyunca kendisine Cihan Banu ismini veren  büyük büyük babaannesine köydeki insanların iyileşmek için  başvurmalarına tanık oldu. Kendi kendine Arapça, Osmanlıca ve Türkçe okuma yazmayı öğrenen bu bilge kadının torunu olmaktan her zaman gurur duydu ve insanlara katkı olmanın tohumları belki de orada atılmış oldu.
Cihan Banu çocukluğundan beri hep bir parçası olduğu doğanın ayrıntılarını öğrenmek için üniversitede biyoloji bölümünü bitirdi. Ardından en derin merakı olan insan ruhunun, biyokimyasal olarak nasıl bir etkide kaldığını araştırmak üzere majör depresyon tanısı almış bir grup hastanın tedavi öncesi- sonrası verilerini incelediği bir master tezi yazdı.
Hastalıkların tedavisinde eksik bir şeyler olduğuna dair şüpheci yaklaşımları onu bütüncül tedavi yöntemlerini araştırmaya yöneltti. Anne olmasıyla birlikte, gelişim psikolojisine de merakı artmış,  derinlemesine öğrenmeye doğru yolculuğu hızlanmıştır. Böylece  çocuk gelişimi uzmanı da olmuştur.
 Şu anda öncelikli olarak aile ve sistem dizimleri konusunda çalışmakta ve aile danışmanlığı yapmakta olan Cihan Banu her şeyden önce köklerimize olan sevgiyi hatırla(y)tıcı nitelikte bir yol alıp; evrende yaratılmışların (canlı-cansız ) bütünleşmesine hizmet etmektedir.
Aldığı bazı eğitimler;
Recall Healing temel modüller.
Aile ve sistem dizimlerine dair; temel, ileri ve özelleşmiş eğitimler almıştır ve almaya devam etmekte.
Aile Danışmanlığı
Şiddetsiz İletişim giriş ve yıllık eğitimler
Mındfullnes, yetişkin eğitimi
Somatik deneyimleme giriş modülü
Meditasyon rehberliği
Doğu felsefesi
Kundalini yoga
Ve temel iletişim kurma, temel koçluk becerileri.

 

Tüm Sorularınıza,
Pratik çözümler sunuyoruz!

Mutlu Gelişim Danışmanlık bünyesinde gerçekleşen çalışmalar, eğitim ve güncel programlar hakkında bilgi almak bize ulaşabilirsiniz.

Neler yapıyoruz?

Mutlu Gelişim Danışmanlık birey, grup ve şirketlere alanında uzman eğitmenler ve danışmanlarla destek vermektedir.

Mutlu Gelişim Danışmanlık

Mutlu Gelişim, etkin ve başarılı çalışmalarıyla yaşamın içinden gelen farkındalığı sunar.

Katılımcılar Ne Söylüyor

Mutlu Gelişim, size etkin ve başarılı çalışmalarıyla yaşamın içinden gelen farkındalığı sunar.

5/5
İsim calismasina katildim. Hayatimin özeti gibiydi. Çok etkilendim, çok şey farkettim. İçimde taşıdığım yas bitti. Çok mutlu olduğum bir açılım oldu. Çok teşekkür ederim Kenan hocam.
Z. T.
İsim Projeksiyonu
5/5
Çalışma sonundaki rahatlamayı gördükten sonra , aslında üzerimde bir baskının olduğunu hissettim. Bu benim için çok rahatlatıcı oldu. Sanki içimde iki yarım vardı ve onlar bir arada değildi. Çalisma sonrası o iki yarım parcanın bir bütün olduğunu farkettim. Bu da benim hayatımda enerjimin artmasına sebep oldu ve çok iyi geldi.
Ç. G.
İsim Projeksiyonu