Sistemik Konstelasyonlarda Uzmanlaşma

Online Eğitim

2 modül ile 1 yıldan fazla, 112 saat (149 Öğretim saati)
2 x 3 gün (18 saat) Zoom Yoğunlaştırılmış eğitim (iM)
8 x 4 saat Zoom Workshops (WS)
8 x 4 saat Zoom Supervizyon (SV)
1 x 12 saat Zoom final

DGFS TANINIRLIĞI

Temel Sistemik Konstelasyon eğitimi DgfS tarafından sertifikalandırılmıştır *
23 yıllık Konstelasyon deneyimi ile Stephanie DgfS’nin tanıdığı bir eğitmendir. Bu Eğitim, sistemik ve organizasyonel takımyıldızlar için DgfS * tarafından sertifikalandırılmıştır.

Stephanie, ISCA Uluslararası Sistemik Konstelasyon Derneği’nin Başkan Yardımcısıdır. Ayrıca Constellators International’ın kurucusudur.

1 Yıllık Online Uzmanlık Eğitimi, bağlantılı, bütünleştirici süreçlere ve travmaya odaklanarak kişisel iyileşme, bireysel ve sosyal bağlamlarda kişisel gelişim için Sistemik Konstelasyonların uygulanmasında uzmanlaşmak içindir

SEVGİ, AİT OLMA VE GÜVENLİK

Biri sevilmek ister,
beğenilme eksikliği için,
Korku eksikliği için,
Nefret edilme ve hor görülme eksikliği için.

Hjalmar söderberg, doctor glass (1905)

En başından beri hayatlarımız sürekli ihmal, sosyal soğukluk, şiddet, taciz, kazalar, hastalıklar ve ölümle tehdit ediliyor.

Bu sadece bireyler olarak bizler için değil, ailelerimiz ve sosyal gruplarımız için de geçerlidir. Ve bu durum sadece kendi yaşam süremizde değil, nesiller arasında da varlığını devam ettirmekte.

Hepimizin sevilmeye ihtiyacı var. Sistemlerimize ait olmalı ve orada iyi bir yere sahip olmalıyız, ayrıca güvende olmalıyız. Eğer bu koşullardan biri verilmezse veya çok az verilirse, hayatta kalma stratejileri oluştururuz – hayatta kalmak ve kabul edilebilir bir yaşam sürmek için kendimizi dengeleriz.

Bu kendimizi dengelemek, sürekli tekrar ettiğimiz bir kalıbı andırır – sanki hayata tek bir bu cevap varmış gibi. Bununla geleceğimiz için geçmişimizin modelini yapıyoruz. Kendi kendini dengeleyen modelimiz kimliğimiz olur. Yarattığımız model oluyoruz.

Güçlü ve mutlu bir insan yaratmak üzere kendimizi geliştirmek için, odağımızı geçmişimizden bugüne ve dışarıdan içeriye kaydırmamız gerekiyor. Bunu yaparak
kendimizle yeniden bağlantı kurarız.

Kendimizle bağlı olarak nereye ait olduğumuzu biliyoruz. Kendimiz tarafından sevildiğimizi hissederiz ve bu sayede gerçekten sevebiliriz. Kendimizle bağlı, içimizde güvenliği buluruz. Kendimizle yeniden bağlantı kurarız.

Psikososyal odaklı konstelasyon çalışması, bu büyüme sürecine yardımcı olmak için destekleyici ve güçlü bir araçtır. Stephanie, konstelasyon çalışmalarını psikososyal bir odaklanma ile kendiniz, sevdikleriniz ve müşterileriniz için öğretir.

1YILLIK ONLINE UZMANLIK EĞİTİMİ

İleri Düzey Eğitim, psikososyal bir odaklanma ile konstelasyon kolaylaştırmada uzmanlaşmıştır. Sistem konstelasyonunun temel eğitimini geçmiş olanlar ve
sistemik konstelasyonlar çalışmalarını şifa verici, pedagojik ve sosyal çalışma alanlarında faaliyetlerini genişletmek veya derinleştirmek için profesyonelleşmek veya uzmanlaşmak isteyenler için uygundur.

Eğitimden sonra katılımcılar, müşterileri başarılı bir şekilde bireysel, aile, ilişki ve arkadaşlık konularında desteklemek için konstelasyonları kolaylaştırabilecekler.

Eğitim İngilizce yapılacak ve Türkçe’ye tercüme edilecektir.

Eğitim  112 saatten oluşan 2 modülden oluşmaktadır.

6 gün (36 saat) ZOOm yoğun toplantılar (im)
8 x 4 saat (32 saat) ZOO Tema Atölyeler(Ws)
8 x 4 saat (32 saat) ZOOM Süpervizyon(sv)
2 gün (12 saat) ZOOM Final

Modül 1’ in konuları Biyografi + Bilinç
Modül 2’nin konuları Travma + terapötik İletişim

Uzmanlık Eğitiminin içerik yapısı

Sistemik yaklaşım nedeniyle öğretim çok boyutlu olacaktır. Kısa dizilerde teorik girdi, küçük gruplar halinde çalışma, yansıtma, alıştırmalar ve konstelasyon çalışmaları dönüşümlüdür. Konstelasyonların konuları genellikle katılımcılar tarafından verilir.

Bu, eğitim içeriklerinin iç içe geçmiş derin kişisel deneyimiyle sonuçlanır. Ancak 2 modülün tamamlanmasından sonra tüm konular öğretilecektir. Bu nedenle 2 modül ayrı ayrı rezerve edilemez.

MODÜL 1 VE 2’NİN ÖĞRETİM İÇERİĞİ

Konstelasyon uygulamasına özel önem veriyoruz – 1. günden itibaren, Konstelasyon dizilerinin kolaylaştırılması katılımcılara bırakılır.

Tüm dersler PDF dosyası olarak dağıtılacaktır. PDFler, Türkçe olarak yayınlanan Stephanie Hartung’un Sistemik Konstelasyon Ders Kitabı’nın içeriğine eşittir.

Eğitmen olmadan kendi kendine organize olmuş akran gruplarında derinleşme uygulaması zorunludur -Birebir veya online.

İstenirse ek bireysel gözetim ve süpervizyon sağlanacaktır.

Stephanie35_1.jpg

Eğitmen, Stephanie HARTUNG

1959 yılında Almanya’nın Düsseldorf kentinde doğdum ve yetişkin olan oğlum Aaron’un annesiyim.

Staatliche Kunstakademie Düsseldorf’ta Güzel Sanatlar okuduktan sonra, iş dünyasına dönmeden önce 15 yıl ressam olarak çalıştım. Almanya’daki Hagen Üniversitesi’nde Uluslararası Yönetim eğitimi ve Sistemik Dizim Çalışmaları, Sistemik Koçluk,
Gestaltterapi konularında çeşitli eğitimler aldım

Bugün markalaşma ve organizasyonel gelişim konusunda kurumlara danışmanlık ve koçluk yapıyorum. EUFH Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde sistemik organizasyon gelişimi üzerine dersler veriyorum. Özel ve mesleki konularda sistemik bir koç ve dizim kolaylaştırıcısı olarak çalışıyorum ve örgütsel ve özel alanlarda sistemik konularda kitaplar yazıyorum.

2009’dan bu yana bireysel konular için için sistem dizimleri ve Gestalt terapötik öğeler ile çalıştığım düzenli etkinlikler sunuyorum veya organizasyon ve çalışanların gelişimi için organizasyonel dizimler ve başka sistemik yöntemler sunuyorum.

2016’dan bu yana organizasyonel dizimlerde ve – burada gösterildiği gibi – aile, öz farkındalık ve kişisel gelişim odaklı sistem dizimlerinde DGfS sertifikalı eğitimler sunuyorum.

Uluslararası Sistemik Dizimler Birliği (ISCA) Başkan Yardımcısı olarak dizim çalışmalarının uluslar arası gelişimine katkıda bulunuyorum. Ayrıca Uluslararası Gestaltteori ve Uygulamaları Kurumu (GTA), Uluslararası Sistemik Organizasyon Dizimleri Forumu (INFOSYON) ve Alman Sistem Dizimleri Kurumu’nun (DGfS) üyesiyim. DGfS’nin sertifikalı bir eğitmeniyim.

Burada sunulan eğitimde katılımcıları, kendileri için olduğu kadar diğerleri için de açık bir kalp ve canlı bir yaşamı sürdürmek ve yaşamak için derin bir istek ve merakla katkıda bulunmaya davet ediyorum.

Stephanie'nin Yayınları

Online Aufstellungen Online Constellations
Stephanie Hartung, Regina Remy
Springer Verlag, Heidelberg 2021

Lehrbuch der Systemaufstellungen Textbook of Systemic Constellation
Stephanie Hartung, Wolfgang Spitta
Springer Verlag, Heidelberg 2020
Soon also available in English, Turkish ans Greek

Trauma in der Arbeitwelt Trauma in the Working World
Stephanie Hartung, Hrsg.
Springer Gabler Verlag, Wiesbaden 2019
Main article also available in English: https://www.weltderhoelzer-shop.com/shop/

Theorie und Praxis der Organisationsaufstellung
Theory and Practice of Organizational Constellation
Springer Gabler Verlag, Wiesbaden 2018

Die Kanzlei als erfolgreiche Marke Successful Legal Brands
Vorwörter: Markus Hartung, Direktor an der Bucerius Law School, Hamburg
Prof. Dr. Leo Staub, Direktor Universität St. Gallen
Springer Gabler Verlag, Wiesbaden 2015

Warum funktionieren Aufstellungen? Why do Systemic Constellations work?
Deutscher Wissenschafts-Verlag, Baden Baden 2014
Also available in English: https://weltderhoelzer.jimdo.com/shop/

Gestalt im Management Gestalt in Management
Springer Gabler Verlag, Wiesbaden 2013

Starke Marken Strong Brands
Vorwort von Prof. Dr. Franz-Rudolf Esch, EBS Business School
Verlag Unternehmer Medien GmbH, Bonn 2013

EĞİTİME KATILIM

İleri Düzey Eğitim psikoterapi değildir ve psikoterapinin yerini almaz. Akıl hastaları ve akut ruhsal bozukluğu olan kişiler eğitime katılamaz. Bir katılımcı eğitim sırasında psikoterapötik tedavi görüyorsa, tedavi eden terapistten zararsızlığa dair yazılı bir onay almamız gerekir.

İleri Düzey Eğitim, psikolojik ve terapötik bilgiler sağlar. Psikoloji veya psikoterapi alanında bilimsel bir eğitim değildir.

Katılımcılar en az 20 yaşında olmalıdır. Yöntemle çalışmak için herhangi bir psikososyal eğitim veya profesyonel altyapı yararlıdır, ancak şartlı değildir.

EĞİTİMİN TAMAMLANMASI

İleri Düzey Eğitim, toplamda 112 saatten oluşan toplam 2 modülden oluşur. Bu, 45 dakikalık yaklaşık 149 ders saatine (ders) eşittir;
1 yıl boyunca her biri 4 saatlik, yani 5 x 4 = 20 saatlik, 12 saati zorunlu olan ve kanıtlanması gereken 5 akran grubu toplantısına (online veya birebir) ek katılım
istiyoruz.

Sertifika ile başarılı bir şekilde tamamlanması için aşağıdakilere katılım zorunludur.

  •  30 saat yoğun toplantı;
  •  Herbiri 4 saatlik toplam 8 online atölye çalışması;
  •  Herbiri 4 saatlik toplam 8 online gözetim denetim;
  •  1tam gün final (8 saat).

Katılımcılar, FELD INSTITUT (Almanya / Belçika) ve MUTLU GELİŞİM (Türkiye) tarafından, DGFS sertifikalı eğitmen mührü ile imzalanmış Uzmanlık Eğitimini başarıyla tamamladıklarına dair bir sertifika alırlar.

ÜCRET

Toplam eğitim ücreti 1.500 Euro ( + KDV’dir).
Ücret, toplam 149 ders saati olan 2 modül içerir.

ERKEN KAYITTA, %10, %5

31.12.2022 öncesi kayıt için net fiyat üzerinden %10 ve 31.03.2023 öncesi kayıt için net
fiyat üzerinden %5 erken kayıt indirimi uygulanacaktır.

KAYIT

Kayıt, bizim kayıt formumuz ile yapılmalıdır.
Kayıttan çekilme, yazılı olarak FELD INSTITUT’a yapılmalıdır. İlgili iptal ücreti için makbuz tarihi belirleyicidir.

İlk modülden 4 hafta öncesine kadar iptal yapılırsa net 150 Euro iptal ücreti ödenir. Eğitimin başlamasından sonra iptal durumunda, toplam ücret 1.500 Euro artı (veya hariç) KDV ödenmesi gerekir.

Kayıt için son tarih 31.05.2023’tür

Ödeme yaptıktan sonra, tüm eğitim birimleri için ZOOM bağlantısını alacaksınız.

Her üniteden önce size tarih ve saati hatırlatıp bağlantıyı bir kez daha göndereceğiz.

Tarihler ve Zamanlar (Türkiye)

Modül 1, Haziran–Kasım 2023

3 Gün Yoğunlaştırılmış ZOOM Eğitimi (IM)

09.06.2023 Cuma 13:00 – 19:00

10.06.2023 Cumartesi 11:00 – 19:00

11.06.2023 Pazar 11:00 – 15:00

4 Gün ZOOM Workshop (WS)

WS1/1 19.07.2023 Çarşamba 16:00 – 20:00

WS1/2 13.09.2023 Çarşamba 16:00 – 20:00

WS1/3 18.10.2023 Çarşamba 16:00 – 20:00

WS1/4 29.11.2023 Çarşamba 17:00 – 21:00

4 Gün ZOOM Supervizyon (SV)

SV 1/1 20.07.2023 Perşembe 16:00 – 20:00

SV 1/2 14.09.2023 Perşembe 16:00 – 20:00

SV 1/3 19.10.2023 Perşembe 16:00 – 20:00

SV 1/4 30.11.2023 Perşembe 17:00 – 21:00

Modül 2, Şubat–Temmuz 2024

3 Gün Yoğunlaştırılmış ZOOM Eğitimi (IM)

09.06.2023 Cuma 14:00 – 20:00

10.06.2023 Cumartesi 12:00 – 20:00

11.06.2023 Pazar 12:00 – 16:00

4 Gün ZOOM Workshop (WS)

WS2/1 13.03.2024 Çarşamba 17:00 – 21:00

WS2/2 24.04.2024 Çarşamba 16:00 – 20:00

WS2/3 22.05.2024 Çarşamba 16:00 – 20:00

WS2/4 12.06.2024 Çarşamba 16:00 – 20:00

4 Gün ZOOM Supervizyon (SV)

SV 2/1 14.03.2024 Perşembe 17:00 – 21:00

SV 2/2 25.04.2024 Perşembe 16:00 – 20:00

SV 2/3 23.05.2024 Perşembe 16:00 – 20:00

SV 2/4 13.06.2024 Perşembe 16:00 – 20:00

 

1 Gün Final

Final 06.07.2024 Cumartesi 11:00 – 17:00

Tüm Sorularınıza,
Pratik çözümler sunuyoruz!

Mutlu Gelişim Danışmanlık bünyesinde gerçekleşen çalışmalar, eğitim ve güncel programlar hakkında bilgi almak bize ulaşabilirsiniz.